Aller au contenu Aller au menu
 


Fermier

 Ing. Tomáš Valenta 

farmar.jpg

Rodák z Brna

Naturalizovaný Valach žijící ve Valašském Meziříčí na farmě Vystrkov

                 Absolvent  Gymnázia Františka Palackého ve Valašském Meziříčí                  Fakulty stavební VUT v Brně, obor Ekonomika a řízení stavebního podniku, zaměření Ekonomika a řízení výstavby u dodavatelských stavebních firem

Milovník koní, psů a veškeré přírody, tvůrčí práce, jídla, kitingu, paintballu, autosportu a zdravého selského rozumu

Po promoci se intenzivně věnoval svému geneticky předurčenému povolání na pozici

pavilon-a.jpg

stavební mistr prestižní brněnské stavební firmy, která se zaměřuje na komplexní dodávky novostaveb a rekonstrukcí z celého spektra pozemních staveb 

 kalab.jpg

Farmářovy referenční stavby:

  Golf resort Brno Jinačovice    *    realizace 2005/2006

Úřad na ochranu veřejné soutěže     realizace 2006/2007

Rezidence Semiramis Brno Soukenická     realizace 2007/2008

Restaurace s konferenčním sálem Těšany     realizace 2008

Vinařský dvůr Gotberg Popice u Hustopečí    *    realizace 2008/2009

Sportareál Brno Družstevní    *   realizace 2009

Pozn.:  *  … hodnoceno v soutěžích

 

Golf resort Brno

První zakázka po absolvování fakulty stavební byl golfový areál Kaskáda v Jinačovicích u Brna s rozpočtem cca 275 mil.Kč. Na 100 hektarech luk bylo zbudováno 27 fairwayí, 14 jezer, 2 km umělého potoka, golfová škola, chipping a putting green, restaurace s vinotékou v cihelném kvelbu, 11 hotelových bungalovů ve standardu 4 * a technické zázemí údržby.

image001.jpg

Realizační tým tvořili 4 mistři - po dvou zleva a zprava, přípravářka a stavitel - uprostřed. Společné foto pořízeno při sázení památných stromů. 

image003.jpg

Farmář organizoval práce na stavbě krytého odpaliště, hracích a vodních ploch, inženýrských sítí a komunikací, podílel se na řízení prací na stavbě hotelu.

image005.jpg

image009.jpg

logo_golf_resort_brno-2011-small.jpg

 

Úřad na ochranu hospodářské soutěže v Brně

Bývalé sídlo vojenské správy bylo generálně zrekonstruováno za 6 měsíců nákladem cca 60 mil.Kč. Z původní stavby byly zachovány nosné zdi a centrální schodiště. Stavba byla realizována v zimním období. Realizační tým tvořila trojice mistrů, stavbyvedoucí a stavitel. Farmář řídil práce na přípojkách, v podkroví a na fasádě.  

image003.jpg

image007.jpg

image001.jpg

uohs_cela_budova.jpg

 logouhos.jpg

 

Rezidence Semiramis Brno Soukenická

Polyfunkční dům s prodejnou, zdravotnickým provozem, podzemními garážemi a 23 nadstandardními nízkoenergetickými byty s rozpočtovými náklady 60 mil.Kč. Realizační tým tvořil stavitel, stavbyvedoucí, mistr a parťák. Farmář řídil provádění fasády, obkladů a dlažeb, dodávky dveřních výplní, podlahových krytin, klempířských a zámečnických výrobků a finální měření a regulace.

image001.jpg

image003.jpg 

logo_semiramis.jpg

 

Restaurace Korok Těšany

Zchátralá historická budova sýpky ze 17. století byla během 5 měsíců nákladem 20 mil.Kč přebudována na restauraci s konferenčním sálem. Realizační tým tvořil stavitel a 2 mistři ve fázi hrubé stavební výroby resp. stavitel a mistr - farmář ve fázi přidružené stavební výroby.  

image001.jpg

 image002.jpg

image005.jpg

logo_korok.jpg

 

Vinařský dvůr Gotberg

Stavba vinařského dvora v Popicích u Hustopečí u Brna ve finančním objemu cca 100 mil.Kč. Jde o průmyslovou stavbu doplněnou o dřevostavbu penzionu. Hala je prefabrikovaná železobetonová konstrukce s extenzivní zelenou střechou plynule navazující na okolní terén. Sklep neboli kvelb je tvořen prefabrikovanýmí segmenty, které po nasvícení vytváří dojem diamantu. Realizační tým - stavitel a dvojice mistrů. Farmář měl na starosti provádění hydro a tepelných izolací, vyzdívky výplňového zdiva, založení a kanalizaci penzionu, terénní práce. 

image004.jpg  

 image003.jpg

 image005.jpg

image001.jpg

logo_gotberg.jpg

  

Sportareál v Brně Řečkovicích

Objekt je určen pro výchovu triatlonického dorostu týmu EKOL Brno a též pro veřejnost. Sportovní zázemí je tvořeno krytým bazénem o 6 drahách délky 25 m, fitness a spinningovou halou. Rozpočtové náklady cca 45 mil.Kč. Organizaci výstavby zajišťoval stavitel s mistrem. 

image001.jpg

image003.jpg

ekolbazen.jpg

ekolbazenint.jpg

logo_galant.png